Nevermore & Kosmonaut na cestě Mezi planety

Nevermore & Kosmonaut na cestě Mezi planety
19. května 2014 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Brněnská hudební skupina Nevermore & Kosmonaut vydává na konci května 2014 své nové CD s názvem Mezi planetami. Představí je oficiálně 27. května od 19.00 na brněnské hvězdárně – součástí koncertu bude originální videoprojekce. V pořadu Jak se vám líbí vám kapela své nové album představí ve čtvrtek 22. května od 19.15, pořad reprízujeme v sobotu 24. května v 15.00.

Na žánrově pestré desce najdete energické i tiché písně s texty plnými fantazie. Kromě členů kapely, kterou tvoří Michal Kosmonaut Šimíček (zpěv), Štěpán Axman (baskytara, zpěv), Aleš Vosáhlo (cajón, kytara, klávesy) a Pavel Karas (kytara), na albu uslyšíte například bubeníka Tomáše Neuwertha (Umakart, Kittchen, Lu, Nierika) nebo zpěvačku Ladu Šimíčkovou.

CD Mezi planetami si fanoušci mohou předplatit, a umožnit tak jeho vznik. Potřebné informace se dozvíte na tomto videu. Kapela k tomu na svém webu dodává: „Aby se album dostalo na své cestě vesmírem až k vám, chtěli bychom požádat o jeho možné předplacení či malý finanční dar – přestože do nahrávání investujeme své peníze, čas i energii, jedná se v případě vzniku CD vždy o nákladný projekt, který bychom jen ze svých prostředků nedokázali plně financovat. Děkujeme.“

Za finanční pomoc připravila kapela různé odměny a dárky, a to dle výše příspěvku – můžete se stát hrdinou autorského kapelního komiksu a společně s kapelou v něm zachránit vesmír, můžete si také předplatit soukromý koncert a mnoho dalšího. Sbírka probíhá zde: http://kreativcisobe.cz/303.

Žánrový rozptyl alba potvrzuje i to, že Nevermore & Kosmonaut se v sobotu 26. dubna stali vítězem svitavského kola interpretační i autorské Porty (píseň Propil jsem slunce) a basista Štěpán Axman byl zároveň oceněn za nejlepší instrumentální výkon soutěže – skupina si tedy již podruhé za sebou zahraje ve finále Porty v Řevnicích. Také v sobotu 26. dubna se kapela umístila na 3. místě v největší české klubové hudební soutěži Radegast Líheň, kam se jí podařilo dostat díky výběru poroty z 220 rockových kapel.

Ukázky tvorby a další informace o kapele na www.nevermore.cz.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Vesperae ex D - Magnificat; Autor: Zeidler Józef; Dirigent: Borowicz Lukasz; Sóla: Mikolajczyk Anna - soprán, Barnacka Anna - mezzosoprán, Minkiewicz Ryszard - tenor, Machej Dariusz - bas; Soubor: Camerata Silesia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Křesťan a svět

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web