Lucrezia Borgia: Piknik u cesty pro Ivu Landovou

28. ledna 2015 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Znojemská skupina Lucrezia Borgia vydala na konci roku 2014 další album. Rok po titulu Hrej hudče píseň krásnou, na kterém spojila své síly s Milanem Schelingerem, připravil její kapelník Antonín Maceček další kolekci písní pro výrazného sólového interpreta. Tentokrát je protagonistkou alba zpěvačka Iva Landová.

Album se plným názvem jmenuje: Iva Landová & Lucrezia Borgia – Piknik u cesty.  Iva Landová je zpěvačkou Lucrezie od jejich prvopočátků, i když nyní z důvodu mateřství se souborem vystupuje spíše sporadicky. I když je doménou kapely historizující folk, tentokrát se nové písně nesou v duchu rockových šansonů a popovějších aranží a dojde i na tango. Na albu se objeví také duety s Milanem Schelingerem a Františkem Segradem. Na natáčení se vedle Lucrezie Borgie podíleli i další stálí hosté. Houslové party nahrál Jirka Ludvík, baskytaru Aleš Mrňa, saxofonové sólo Ladik Gregor, banjo Milan„Bzuk“ Škaroupka a ve sborech se na poslední chvíli mihla grafička Monika Baštová.  Dechy měli na starosti Radek „Baloun“ Svoboda a Mirek Kratochvíl.

CD Piknik u cesty je plánovaným druhým dílem trilogie „Lucrezia Borgia a někdo“. Po Milanu Schelingerovi a Ivě Landové přijde na řadu výborná francouzská zpěvačka Céline Bossu. CD bude nazpíváno francouzsky a bude se jmenovat – v českém překladu – Prázdná nároží. Na albu bude pravděpodobně také pět česko-francouzských duetů, o které se jako pěvečtí partneři Céline Bossu podělí František Segrado a Milan Schelinger.

Zdroj: http://www.borgia.cz/

Rozhovor se skupinou Mikoo

antalova_studioPoslechněte si rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou o mezinárodní skupině Mikoo. 

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

DNA-Brno_Dvoracek-Vitek_2025_2Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Za hudbou Kurdů

PolatMeral_Respect-festival-Praha2023_fotoMilanTesarPoslechněte si pořad o současné hudbě Kurdů. 

Darujte Proglas!