Lovka – chystáme rozhovor s Janou Šrámkovou

Lovka – chystáme rozhovor s Janou Šrámkovou

Pořad v souvislostech


S Janou Šrámkovou o skupině Lovka
Budeme vysílat

Ľubica Christophory živě z Koncertního studia
Ildikó Kali o albu Zlatá panna
Missa Intima a Hrad v nitru
Vysílali jsme


Rozhovor s portugalskou skupinou Plasticine

Mezinárodní skupina Boi Akih

Slávek Klecandr o albu Studny samoty
Audioarchiv
8. listopadu 2021 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Brněnská zpěvačka a písničkářka Jana Šrámková byla hostem v našem vysílání už vícekrát. Nyní má novou kapelu s názvem Lovka a právě o ní bude hovořit v pořadu Jak se vám líbí 30. listopadu 2021.

V jabloních je název alba hudební skupiny Lovka, v jejímž čele stojí autorka písní Jana Jun Šrámková. První fragmenty písní začaly vznikat především jako vrstvy různých elektronických zvuků a rytmických linek, které Jana tvořila prostřednictvím samplů. Ty postupně vyústily v ucelené demoverze, kterým dali život studioví hosté se svými akustickými nástroji. Celé album tak stojí na symbióze mezi elektronickým a akustickým světem bez žánrového vymezení.

K hudební produkci si Jana přizvala osobnost opavské kulturní scény, kytaristu Petra Uviru, který pak výrazným způsobem ovlivnil aranže písní. K hlavním tvůrcům alba patří také Jakub Šimáně, který dotvořil ve svém studiu jeho finální zvukový mix.

Titulní píseň Zmocnění zrcadlí příběh vztahu mezi krutostí na jedné straně a nevinností na straně druhé a dá se říci, že podobná témata se odráží i v ostatních textech. Album je nazváno podle písně V jabloních, která je o nalezení vnitřní moudrosti a síly, jež má v sobě každý z nás, ale často o nich pochybujeme.

(Zdroj: https://www.lovka.cz/)