Jana Vébrová zahrála v našem Koncertním studiu

Jana Vébrová zahrála v našem Koncertním studiu

Pořad v souvislostech


Koncert Jany Vébrové ze studia Proglasu
Budeme vysílat

Ľubica Christophory živě z Koncertního studia
Ildikó Kali o albu Zlatá panna
Missa Intima a Hrad v nitru
Vysílali jsme


Rozhovor s portugalskou skupinou Plasticine

Mezinárodní skupina Boi Akih

Slávek Klecandr o albu Studny samoty
Audioarchiv
22. listopadu 2021 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Po patnácti letech vystoupila živě v našem studiu písničkářka a akordeonistka Jana Vébrová. Poslechněte si pořad ze záznamu.

Poprvé vystoupila severočeská písničkářka Jana Vébrová živě ve vysílání Proglasu v roce 2006. Tehdy ještě neměla na svém kontě žádné album a bývala přirovnávána k Radůze. Velmi brzy však začalo být jasné, že z Jany roste originální osobnost, jakých se na naší scéně mnoho neobjevuje. Sama Jana už tehdy vyprávěla, že na začátku její hudební dráhy byla rozladěná heligonka po dědovi.

V aktuálním rozhovoru Jana vzpomíná na svého tatínka, který působil ve folkové skupině Háčko a zemřel před pětadvaceti lety. „Rodiče mě vedli k hudbě, a i když jsem nechtěla být přímo zpěvačkou, bavilo mě to.“ Janu, která v roce 2007 natočila své první album Kykyrý, donedávna naplňovala a zaměstnávala především rodina. Se svým mužem, hudebním skladatelem Ivanem Acherem, má tři děti. „Byla jsem tedy především maminka. Hudbou jsem se živit nechtěla, respektive jsem pro to nic neudělala. Nyní poprvé v životě pracuji na celý úvazek,“ říká s tím, že od letošního června se živí organizováním kulturních akcí v Hrádku nad Nisou.

V pořadu Jak se vám líbí Jana Vébrová zahrála živě několik svých písní včetně zhudebněného Štědrého dne Karla Jaromíra Erbena.