Jak se vám líbí: Littlewood Songs Tomáše Háčka

Jak se vám líbí: Littlewoods

Pořad v souvislostech


S Tomášem Háčkem o albu Littlewood Songs
Budeme vysílat

S Tomášem Háčkem o albu Littlewood Songs
S Janem Smigmatorem o albu Murphyho zákon
Skupina 29/2
Vysílali jsme


Kluk z Husovky – rozhovor s písničkářem Kubou Horákem

Se skupinou Zuby nehty o albu Srdce ven

Rozhovor se skupinou Džezvica
Audioarchiv
21. května 2021 Folk, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Přesně rok od digitálního vydání vychází na kazetovém labelu Dialog Crew instrumentální album Littlewood Songs hudebníka a skladatele Tomáše Háčka, známého například ze skupiny Listolet. Album obsahuje devět skladeb a vyšlo na pistáciové kazetě s ručně číslovaným obalem v limitovaném počtu 50 ks. Rozhovor s Tomášem Háčkem vede Martin Kyšperský. Premiéra 22. června 2021.

Album začalo vznikat již v roce 2009, ale na více než deset let skončilo v šuplíku, když se autor, známý také jako frontman skupiny Listolet, věnoval jiným projektům. Desku tak oprášil a dokončil až díky koncertní pauze během koronavirového lockdownu. Na desce Littlewood Songs propojuje elektronické a akustické nástroje a potvrzuje mimořádný cit pro silné melodie i dramatické aranže. Na ploše 22 minut a 8 vteřin se v devíti dějstvích rozprostírají na pozadí jemné elektroniky a akustických nástrojů (mandolína, akordeon, melodika, housle ale i irská flétna, znělcové kameny nebo skořápky ořechů) ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie. „Jsou to takové malé lesní ukolébavky, soundtrack pro tiché karanténní večery,“ říká k albu autor. 
    
Současná magnetofonová edice je exkluzivně rozšířená o novou ambientní stopáž, kterou uslyší právě jen milovníci kazet. Tomáš Háček prozrazuje: „Nápad dát na druhou stranu totéž pozpátku nám nejdřív přišel jako prvoplánový vtip, ale ono to prostě zní fakt dobře.“ Tento „B-Side Reverse Edit“ prošel novým masteringem, další úpravy ale téměř nebyly nutné.

Vydavatel říká: „Doporučujeme před poslechem všechny důležité věci odsunout, nebo udělat předtím, než se do světa Littlewood Songs ponoříte. Člověk v něm totiž dokáže strávit hodiny a hodiny…“

 

Témata Jak se vám líbí

petrosyan_rozhovorPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web