Bizarre Band s novým albem Dokola ticho

Bizarre Band s novým albem Dokola ticho
26. listopadu 2021 Folk, Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pod názvem Dokola ticho vyšlo druhé samostatné album skupiny Bizarre Band. Představíme si je v pořadu Jak se vám líbí 14. února 2022.

Kapela Bizarre Band žánrově osciluje mezi šansonem, jazzem, swingem, popem a folkem. Autorské skladby jsou postavené na textech – básních – Kláry Suchánkové, za hudebními aranžemi někdy stojí konkrétní člen kapely, jindy se jedná o společné dílo celého tělesa. Vedle nevšední instrumentace Bizarre Band zaujme vokálním projevem, a to nejen zpěvem sólovým (Klára Suchanková, Štělán Klouček), ale též sbory. Čerstvé album Dokola ticho (2021) obsahuje třináct písní, které postupně vznikaly zhruba mezi lety 2017 až 2020. Oproti prvotině V krajině naměkko (2016) je nové album méně šansonové a více multižánrové. Barvitě, hravě i ponuře tak po všech stránkách odráží spontánní progres kapely. Za zmínku stojí rozhodně i obal desky jehož autorkou je Klára Suchanková.

Vedle svých dvou samostatných alb se skupina Bizarre Band může chlubit i spoluprací s Janem Burianem, se kterým společně natočila dvojalbum Jihotaje (2017).

(Zdroj: http://www.amplion-records.com)

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web