Archívny chlapec vydává album Zapadákov

Archívny chlapec vydává album Zapadákov
15. března 2020 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Slovenský písničkář Archívny chlapec vydává nové album s názvem Zapadákov. Rozhovor do pořadu Jak se vám líbí připravujeme, písně se brzy začnou objevovat v našem vysílání.

Slovenský kytarista, zpěvák a skladatel Archívny chlapec vydává na značce Slnko Records své třetí album s názvem Zapadákov. Kolekcí intimních písní se vrací zpět k písničkářství postaveném pouze na akustické kytaře a upřímných textech o rodině, dětství a životě v malém městě. Zvukovou barevnost nahrávky doplňje vokál české zpěvačky Prune.

„Po albu Zvery jsem měl pocit, že úlohou hudebníka je neustále se posouvat vpřed a s touto myšlenkou vzniklo i následující album Tranzit. Problém byl, že jsem nevěděl, co to vpřed konkrétně znamená. Až s odstupem času jsem zjistil, co mám rád, v čem jsem doma a že není třeba vidět progres jen ve více nástrojích nebo složitějším aranžmá. Hudebním pokrokem může být i to, že začneš být k sobě upřímný a přestaneš se stylizovat do něčeho, čím nejsi,“ myslí si Richard Vávra alias Archívny chlapec a dodává, že přesně o tom je album Zapadákov. O jednoduchosti, upřímnosti k sobě samému i ostatním a radosti z obyčejných každodenních věcí. Aranžérsky si ve všech skladbách vystačil jen s jednou kytarovou linkou a dvěma hlasy.

(Podle oficiální tiskové zprávy)