AG Flek vydává koncertní album

17. července 2012 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař
AG Flek vydává nové CD s názvem Koncert. Skupina je natočila ve své klasické sestavě (Blanka Táborská, Ivo Viktorin, Karel Markytán a Josef Šobáň), doplněné o kytaristu Michaela Vašíčka a bubeníka Davida Velčovského. Část písní už mohou posluchači znát z nedávno vydaného DVD AG Fleku, které se natáčelo ve Zlíně-Malenovicích. K nim nově přibyly další skladby ze záznamu brněnského koncertu.

Nové CD, nazvané jednoduše Koncert, přináší nezaměnitelný hlas původní zpěvačky AG Fleku Blanky Táborské a samozřejmě zpívající autorskou dvojici Ivo Viktorin–Karel Markytán, kterou doplňuje původní „flekovský“ basista Josef Šobáň. Stejně jako na všech koncertech od roku 2007 je tato sestava na novém albu posílená o kytaristu Michaela Vašíčka a bubeníka Davida Velčovského.

Část písní z novinky už mohou někteří posluchači znát z nedávno vydaného DVD AG Fleku, které se natáčelo ve Zlíně-Malenovicích. K nim nově přibyly další skladby ze záznamu brněnského koncertu. Díky tomu lidé na albu uslyší i nikdy nezveřejněné písně této legendární kapely. Jednou z nich je působivá úprava Helplessly Hoping od Crosby Stills & Nash s českým textem Karla Markytána. „V češtině se jmenuje Prázdná místa a je to vůbec jedna z prvních, které jsme s AG Flekem ještě v 70. letech nazkoušeli a hráli. Přestože měla na koncertech vždycky velký úspěch, dosud jsme ji nenatočili, takže je to její premiéra,“ popisuje Ivo Viktorin.

Na albu Koncert nechybí ani hity jako například Vítr Safián, Carpe diem či Blázni umírají nadvakrát z prvního alba, které jsou navíc nově zaranžované. „Křehkost a hloubka písním zůstala. Příchodem nových spoluhráčů však písně ještě více ožily a dostalo se jim zralého podání,“ dodává manažer kapely David Němeček.

AG Flek, který slaví pětatřicet let na scéně, v současné době připravuje i nové studiové album, které by mělo vyjít ještě do konce roku. „Polovina písní je už napsaná, počítáme s tím, že natáčet začneme na podzim,“ uzavírá Viktorin a dodává, že autorsky si je opět rozdělí s Karlem Markytánem.

(Tisková zpráva)

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web