AG Flek obnovený a posílený

11. ledna 2007 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Zakladatelé skupiny AG Flek Ivo Viktorin, Blanka Táborská, Karel Markytán a Josef Šobáň, posílení o Michaela Vašíčka a Davida Velčovského, začínají opět hrát spolu.

U příležitosti 30 let od svého vzniku znovu začíná koncertovat skupina AG Flek. Základ nové sestavy tvoří původní čtveřice Blanka Táborská, Ivo Viktorin, Karel Markytán a Josef Šobáň. Ten jako jediný v AG Fleku zůstal po celou dobu, i po přejmenování skupiny Vlasty Redla na Každý den jinak. Novými členy AG Fleku jsou i další dva členové souboru Každý den jinak, který ukončil činnost v prosinci, a sice kytarista Michael Vašíček a bubeník David Velčovský. V koncertním repertoáru v roce 2007 budou znít písně z alb Blázni umírají nadvakrát, Dohrála hudba, Waltz a Vlna za vlnou, tedy z klasických desek AG Fleku, dále z období krátkého obnovení kapely v roce 1999 a ze sólové desky Ivo Viktorina, na které Táborská a Markytán zpívají jako hosté. V jednání je natočení koncertního DVD ve spolupráci s Českou televizí a s vydavatelstvím Indies Scope Records letos na podzim.

NyníJitro s dechovkou
Písnička: Vzpomínka na maminku; Sóla: Tůmová Blanka, Černohouz Milan; Soubor: Veselka Ladislava Kubeše; CD: Tvé vlasy kvetou, maminko
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web