Kozák a Schut natočili album v duu

Kozák a Schut natočili album v duu
20. října 2018 Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

Bluegrassoví hudebníci Ondra Kozák a Ralph Schut natočili v duu CD Bits ’n Pieces, na kterém zní kytary, mandolíny, basa, banjo a housle. Album si představíme v pořadu Třikrát z Proglasu 25. října 2018 ve 14 hodin. Rozhovor s Ondrou Kozákem chystáme na 4. prosince.

Bluegrass jako žánr je obvykle záležitosti (většinou čtyř nebo pětičlenných) kapel. Ondra Kozák a Ralph Schut jsou hráči známí z tuzemské bluegrassové scény: první z nich hrál například v kapelách Křeni, Petr Brandejs Band a East-West, rodilý Holanďan Schut je mimo jiné zakladatelem skupiny G-Runs’n Roses. Své nové společné album nahráli pouze ve dvou. I v tomto úsporném obsazení však pánové nabízejí různé aranžérské varianty: oba se střídají ve zpěvu, oba hrají na kytaru a mandolínu, ke kterým Ondra přidává basu a housle a Ralph banjo. Repertoár alba se skládá jednak ze Schutových autorských skladeb a dále z písní převzatých například od Boba Dylana nebo Beatles.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music