Bluegrassový Fest! v pořadu Jak se vám líbí

Bluegrassový Fest! v pořadu Jak se vám líbí
19. listopadu 2017 Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

Fest! je bluegrassová skupina z Karviné, která se věnuje vlastní tvorbě s českými texty. Vznikla v roce 2015, ale její členové mají zkušenosti z jiných kapel tohoto žánru. Nástrojové obsazení je dobro, mandolína, kytara, banjo a kontrabas. Skupina Fest! zahraje v našem studiu živě. Poslouchejte ve středu 22. listopadu 2017 od 19.15.

Se skupinou Fest! jsme se setkali na konci léta na festivalu Mohelnický dostavník. Tam se účastnila soutěže, v jejíž porotě zasedal redaktor Proglasu Milan Tesař. Kapela o sobě do festivalového zpravodaje Dostavník Times uvedla: „Skládá se z muzikantů, kteří prošli několika bluegrassovými skupinami a mají za sebou bohatou bluegrassovou minulost,takže je z čeho vycházet. Kapela se snaží na každém svém vystoupení něčím překvapit, takže publikum vždy uslyší něco nového, aby koncerty nebyly jednotvárné a posluchači byli spokojeni.“

Skupinu tvoří: Marian Zielonka (bývalý mandolinista, který ovšem od roku 2005 hraje na dobro), Adam Zielonka (učil se hrát na housle, ale nyní hraje na mandolínu), Petr Novák (kytara), Radek Jelínek (banjo), Marek Tomíček (původně kytarista, nyní basa).

I když se bluegrass v pořadu Jak se vám líbí neobjevuje příliš často, byl tento žánr na samém počátku našich koncertů ze studia. První skupinou, která u nás ve studiu živě hrála, byl právě  bluegrassový Sunny Side.