Syrové album Otise Taylora

1. listopadu 2010 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Otis Taylor, jeden z nejoriginálnějších amerických bluesmanů, vydal nové album Clovis People Vol 3. Představíme si je ve dvou pořadech: v rubrice Třikrát z Proglasu v úterý 2. listopadu od 7.45 a v noční bluesové půlhodince v sobotu 6. listopadu od 0.05.

Otis Taylor svůj vlastní styl nazývá „tranzové blues“. První kapelu založil už v roce 1964, avšak roku 1977 se rozhodl s hudbou skončit. Dvacet let se věnoval obchodu se starožitnostmi a hrál pouze soukromně. Až v roce 1995 se odhodlal k návratu na pódia. Hraje na nejrůznější strunné nástroje, přičemž se proslavil především jako banjista. Jako zpěvák má zajímavý projev a od blues, z kterého vyšel, se na svých albech dostává často velmi daleko.

O aktuálním albu Clovis People Vol 3 píše publicista Ondřej Bezr v měsíčníku UNI: „Album je možná syrovější než některé předcházející opusy, nicméně po slupkou této syrovosti je obvyklý Taylorův přístup k tvorbě. V textech je Taylor jako vždy současný – byť se vrací třeba i do svého dětství, vytahuje témata, která promlouvají k dnešku a zabývají se často násilím, kriminalitou všeho druhu či čistotou myšlenek a činů.“