Slam Allen na Blues Alive 2016

Slam Allen na Blues Alive 2016
8. listopadu 2016 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Hostem mezinárodního festivalu Blues Alive 2016 bude v Šumperku americký kytarista Slam Allen. Dlouholetý spoluhráč Jamese Cottona, se kterým na Moravě vystoupil v roce 2008, přijede tentokrát do Šumperka poprvé jako sólista.

Právě devítileté angažmá u slavného Jamese Cottona nasměrovala Slama Allena k jeho další tvorbě a aktivitám. Už předtím však dostal bluesovou školu od svého strýce Cecila a otce Harrisona, v jejichž soul-bluesové kapele The Allen Brothers začínal jako bubeník. Otec se strýcem jej přivedli k hudbě B. B. Kinga, Jamese Browna, Otise Reddinga nebo Jimiho Hendrixe, v Cottonově kapele se pak Slam dostal blíže především k chicagskému elektrifikovanému blues. Dnes má na svém kontě sedm sólových alb a stovky úspěšných koncertů, na kterých míchá vlastní skladby s bluesovými a soulovými standardy.

Slam Allen byl letos nominován v kategorii Nejlepší nový umělec v prestižních Blues Music Awards. V Šumperku vystoupí v pátek 18. listopadu 2016.

NyníPísně
Píseň: Noční motýl (2015); Interpret: Houdková Dana; Album: Houdková Dana & skupina: Zmatkyzemě
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písně
05:00Varhanní hudba
05:30Knihovnička
05:45Písně
05:57Myšlenka na den

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Regiony

Regiony

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Darujte Proglas!