Jan Spálený nemůže popadnout tvůj dech

Jan Spálený nemůže popadnout tvůj dech
6. března 2019 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jan Spálený se skupinou ASPM vydal po devíti letech nové studiové album s názvem Nemůžu popadnout tvůj dech. Rozhovor s Janem Spáleným vysíláme v premiéře v sobotu 18. května.

Páteř alba Nemůžu popadnout tvůj dech tvoří skladby, které představují vrchol koncertů ASPM a které se v průběhu let proměňovaly a zrály – Asi v tom bude nějakej háček, Mezi břehy, 100 000 modrých sluncí a Mé múze. Vedle nich stojí mj. standard Black & Blue (přebásněný jako Černá a rudá) a  písně vzniklé z přátelství mezi již nežijícím Pavlem Vrbou a Janem Spáleným – Blues pro barmanku „U Brázdů“ a Nechci tě! Podruhé se na albu ASPM objevují texty havlíčkobrodského básníka, mecenáše a organizátora kulturního života  Ladislava Vondráka (Nemůžu popadnout tvůj dech, spoluautorství českého textu Černá a rudá). Textem ke Kloboučníkovi přispěla Květa Jarolímková. Uzenej večer je hospodsko-trampský valčík s něžným textem Petra Kalandry. Aktuální písní je quasi ruský romans Jiřího Bulise na text Sergeje Jesenina v překladu Jana Zábrany Radost má vždycky jen hulvát. Valčík Vždycky, když se stmívá, ke kterému se Jan Spálený opakovaně vrací, je dílem Josefa Streichla.

(Zdroj: vydavatelství Warner Music)

NyníHudební siesta
Skladba: Předehra VI; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Mathauser Libor; Sóla: Šedivý Zdeněk, Šedivý Jiří - trubka; Soubor: Olomoucký komorní orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Témata Jak se vám líbí

longital_salontayPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Kolokvium v Náměšti

11kytaraZveme na kolokvium na téma Hudba a spiritualita.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music