Blues Aperitiv - přihlásit se lze už teď

24. února 2005 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Rozhovor s hudebním publicistou Ondřejem Bezrem o soutěžním festivalu Blues Aperitiv Šumperk vysíláme ve čtvrtek 17. března.

Soutěžní festival Blues Aperitiv Šumperk se uskuteční v letošním roce už pošesté. Termín konání je 17. a 18. června 2005. Stejně jako v předchozích letech tu porota i diváci rozhodnou o tom, kdo se na podzim objeví na prestižním mezinárodním festivalu Blues Alive, který se letos bude konat už podesáté.

 

Informace o Blues Aperitivu (podle www.bluesalive.cz): Bude se hrát pokud možno pod širým nebem, v případě nepříznivého počasí se přesuneme do velkého sálu domu kultury. Zvuková technika a základní sada bicích nástrojů bude jako vždy zajištěna,kapely si přivezou pouze nástrojovou aparaturu. Kapely,které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat svoje přihlášky od tohoto okamžiku na adresu Domu kultury v Šumperku.

Podmínky zařazení do výběru: Zaslat nejpozději do 15. dubna 2005 přihlášku a demo. Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, rider kapely, články, recenze, webovou adresu (pokud existuje), fotografii, veškeré informace o kapele a alespoň dva dobré telefonické kontakty na členy kapely. Zaslání jakékoliv demonahrávky (CD nebo MC) je bezpodmínečně nutné pro základní výběr! Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. Ze všech přihlášených kapel bude vybráno 10-12 postupujících. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou porotou, sestavenou z hudebních publicistů a hudebníků, a před diváky, kteří hlasují pomocí hlasovacích lístečků.