S Michaelou Antalovou o skupinách Mikoo a Brinicle

S Michaelou Antalovou o skupinách Mikoo a Brinicle
29. září 2018 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Bubenici Michaelu Antalovou můžete znát jako členku skupin Kuzmich Orchestra, Arará nebo Dunajská vlna. V pořadu Jak se vám líbí vám nyní představí dvě mezinárodní kapely, ve kterých hraje – Mikoo a Brinicle. Pořad bude moderovat Radek Habáň. Premiéru poslouchejte ve středu 10. října 2018.

Skupinu Mikoo tvoří čtyři improvizující hudebníci, kteří se inspirují chrámovou hudbou, minimalismem i elektronikou. Autorkou kompozic je Michaela Antalová, avšak její skladby ostatní hráči přetvářejí do originálního tvaru. Cílem je hrát hudbu, s níž souzní každý z členů skupiny a která vytváří jeden intimní a meditativní zvuk. Na piano ve skupině hraje Ayumi Tanaka z Japonska, která studovala na Norské hudební akademii, kterou zakončila magisterským titulem v roce 2017. Na kytaru hraje norský hráč Fredrik Rasten a zpívá Ina Sagstuen, též z Norska, která v Oslu studovala jazz a improvizovanou hudbu.

Brinicle je skupina, která působí také v norském Oslu. Tvoří ji Kanaďan Mike McCormick, který hraje na elektrickou kytaru, Håkon Norby Bjørgo z Norska na kontrabas a Michaela Antalová na bicí a perkuse.