Není němý v pořadu Třikrát z Proglasu

Není němý v pořadu Třikrát z Proglasu

V pořadu Třikrát z Proglasu v úterý 12. února od 7.45 si představíme duo, které si říká Není němý, a jeho album Pohádky z kafilerie.

Duo Není němý se hlásí k inspiraci českými kapelami, jako jsou Už jsme doma, Znouzectnost nebo Traband. Kapela původně hrála folk s prvky lidové hudby a punku, později přibývaly rockové prvky a dnes je převažujícím stylem klidná alternativní a ambientní hudba. Formace Není němý vznikla v roce 2011 a původně ji tvořili kytarista Jiří Šedivec, hráč na perkuse Jaroslav Kouřil, zpěvačka Věra Kolářová a basista Libor Baránek. Postupně došlo k několika personálním změnám, kapela hrál například se saxofonistou nebo s dvojitou rytmikou, perkuse pak nahradily bicí. V současné době Není němý fungují jako duo, které tvoří kytarista a zpěvák Jiří Šedivec a saxofonista Tomáš Staněk.

Album Pohádky z kafilerie si můžete poslechnout a koupit zde.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web