Nauzea Orchestra v pořadu Jak se vám líbí

Nauzea Orchestra v pořadu Jak se vám líbí

Pořad v souvislostech


Rozhovor se skupinou Nauzea Orchestra
Budeme vysílat

Rozhovor se španělskou skupinou Emeterians
Koncert skupiny WxP ze studia Proglasu
Tomáš Kočko o albu ONA
Vysílali jsme


Ondra Škoch a skupina Napořád

Koncert skupiny Listověj ze studia Proglasu

Rozhovor s portugalskou skupinou Danças Ocultas
Audioarchiv
19. června 2021 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Nauzea Orchestra vydala své páté album Láska 1. května 2021. Naplnila je devíti písněmi s českými texty. Láska navazuje na tituly Dobro a Štěstí a tvoří s nimi trilogii. Rozhovor s kapelou připravil Martin Kyšperský.

„Že budeme dělat ryze českou desku, jsme věděli hned po dokončení té minulé, na které už čeština převažuje a na které jsme se přesvědčili, že je to cesta pro nás schůdná. Nemůžu teď ale říct, že se k němčině nebo angličtině zase někdy nevrátíme. Ten komfort, tak trochu se v tom cizím jazyce schovat, může zase chybět,“ odpovídá Ondřej Švandrlík na otázku, proč kapela na novince vsadila na rodný jazyk. Kromě autorských najdeme na nové desce i text Williama Blakea nebo biblický text Šalamounovy Písně písní: „Z těch asi 30 krátkých básní jsem vybral určité fragmenty a vznikla z toho k naší radosti tahle záležitost. Nakonec i vlastně nakopla směr a podstrčila nápad přibrat do kapely smyčce,“ vysvětluje okouzlení Švandrlík. Oproti předchozím nahrávkám se kapela rozrostla o dva nové členy – houslistku Annu Štěpánovou a violoncellistu Františka Kroupu. 

Láska vyšla symbolicky 1. května na domovském labelu Červený kůň. Na obalu desky pracoval výtvarník a člen kapely David Kolovratník. Kapela desku opět nahrála ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka, etablovaného spolupracovníka kapely, u nějž vznikl už předchozí titul Štěstí.