Miriam Kaiser Trio – rozhovor o albu Tanec strún

Miriam Kaiser Trio – rozhovor o albu Tanec strún
26. března 2019 Alternativní hudba, Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Tanec strún je název nového alba slovenské skladatelky, houslistky a zpěvačky Miriam Kaiser a jejího tria. Rozhovor s Miriam Kaiser a jejími spoluhráči Milanem Adamcem a Júliou Veselou vám nabídneme v pondělí 15. dubna 2019. Později bude pořad k poslechu v našem audioarchivu.

Miriam Kaiser, kterou můžete znát například z křesťanského festivalu UNITED 2018 ve Vsetíně, k jejímu novému albu inspirovala práce na hudbě k rozhlasové hře Podivný pútnik – některé motivy přímo rozpracovala do rozsáhlejších skladeb. Druhou velkou inspirací byla poezie Nadi Mitanové, jejíž texty na albu buď přímo zhudebnila, nebo z nich alespoň vycházela. Hudební složka alba čerpá z hduby klasické, populární, alternativní i lidové. Přes takové množství vlivů působí album jednolitě a působí jako souvislý příběh.

Vedle lidského hlas a houslí (na ně hraje vedle Miriam Kaiser také Milan Adamec) je důležitým nástrojem na albu také violoncello, které ovládá Júlia Veselá. V neposlední řadě pak jednotlivé skladby oživuje jemná elektronika (Milan Adamec).

Hosty našeho pořadu Jak se vám líbí budou všichni tři členové tria – Miriam Kaiser, Milan Adamec a Júlia Veselá. Rozhovor jsme natáčeli v Bratislavě před udělováním rozhlasových cen Radio_Head Awards, ve kterých bylo trio nominováno v kategorii World music a folk.