Mezinárodní kapela Mikoo bude koncertovat v Česku

Mezinárodní kapela Mikoo bude koncertovat v Česku

Bubenice Michaela Antalová, známá například ze skupin Arará nebo Dunajská vlna, stojí také v čele mezinárodní sestavy Mikoo, která působí v Norsku. Skupina přijede v říjnu 2018 koncertovat do Česka. Zahraje v Praze, v Jihlavě a v Opavě.

Skupinu Mikoo tvoří čtyři improvizující hudebníci, kteří se inspirují chrámovou hudbou, minimalismem i elektronikou. Autorkou kompozic je Michaela Antalová, avšak její skladby ostatní hráči přetvářejí do originálního tvaru. Cílem je hrát hudbu, s níž souzní každý z členů skupiny a která vytváří jeden intimní a meditativní zvuk.

Na piano ve skupině hraje Ayumi Tanaka z Japonska, která studovala na Norské hudební akademii, kterou zakončila magisterským titulem v roce 2017. Na kytaru hraje norský hráč Fredrik Rasten a zpívá Ina Sagstuen, též z Norska, která v Oslu studovala jazz a improvizovanou hudbu.

Kvarteto Mikoo bude hrát 28. října v Jihlavě na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů, 29. října v Praze v Jazz Docku a 30. října v Bludném kameni v Opavě.

Soutěž o CD Půljalbkoně

puljablkon_svetelneSoutěžte o nové CD dua Půljablkoň a jeho hostů.

Regiony

Regiony

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music