Kubatko a jeho Krasohled

14. září 2012 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skladatel a producent, který si říká Kubatko, dostal v roce 2011 cenu Anděl v kategorii Elektronická hudba za album Vzduchoplavec. Od té doby vydal výběr svých starších nahrávek Pattypan Planet a nyní přichází s novinkou Krasohled. Představíme si ji v rubrice Třikrát z Proglasu v pondělí 17. září od 19.15.

Pětadvacetiletý autor Jakub Holovský, který vystupuje pod uměleckým jménem Kubatko, se původně věnoval stylu drum’n’bass. V současné době dává přednost pomalejším melodiím a ambientním plochám. Vytváří jak hudbu čistě instrumentální, tak zpívanou s účastí hostů. Své kompozice skládá jako „poslechovou elektroniku“ a pouze v menší míře jde o taneční skladby. Přes své mládí je Kubatko uznávaným autorem elektronické hudby, kterému vyšlo už více než 50 skladeb u různých českých i zahraničních vydavatelů.

O albu Krasohled, které vydal letos v srpnu, Kubatko píše: „Název Krasohled pro mě znamená barvy, které reprezentují hosté na albu, ale zároveň také určitou soudržnost ve tvarech, kterou tvoří moje hudba. Album je výsledkem mého hudebního vkusu a vývoje od alba Vzduchoplavec. Moje hlavní myšlenka byla udělat elektronické album s různými vokalisty, krátkými skladbami, rozmanitými a zábavnými. Doufám, že se mi to snad povedlo. Velké díky patří hostům, kteří si našli čas a na Krasohledu se podíleli.“

Mezi hosty najdeme Ondřeje Pečenku, dále zpěvačku, která si říká Zeurítia, Ondřeje Kopičku nebo rappera Šampona.