Kubatko vydal výběr raritních skladeb

1. prosince 2011 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Kubatko je skladatel elektronické hudby a producent, který za své nejnovější studiové album Vzduchoplavec získal cenu Anděl v žánrové kategorii Elektronická hudba. Nyní vydal novou kolekci Pattypan Planet, která obsahuje dosud nevydané nahrávky z let 2006–2011.

Čtyřiadvacetiletý autor Jakub Holovský, který vystupuje pod uměleckým jménem Kubatko, se původně věnoval stylu drum’n’bass. V současné době dává přednost pomalejším melodiím a ambientním plochám. Skládá jak hudbu čistě instrumentální, tak zpívanou s účastí hostů. Své kompozice vytváří jako „poslechovou elektroniku“ a pouze v menší míře jde o taneční skladby.

Přes své mládí je Kubatko uznávaným autorem elektronické hudby. V posledních pěti letech mu vyšlo na 50 skladeb u různých českých i zahraničních vydavatelů. Nová kompilace Pattypan Planet vyšla elektronicky a je k dispozici na internetu za pouhý jeden dolar, případně jakýkoli vyšší dobrovolný příspěvek. Podrobnosti hledejte na webu www.kubatko.info.

NyníKomorní hudba
Skladba: Menuet ve stylu Nicoly Porpory; Autor: Kreisler Fritz; Sóla: Accardo Salvatore - housle, Manzini Laura - klavír
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Témata Jak se vám líbí

longital_salontayPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Kolokvium v Náměšti

11kytaraZveme na kolokvium na téma Hudba a spiritualita.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music