Katarzia vydala album Celibát

Katarzia vydala album Celibát

Slovenská zpěvačka Katarzia vydala své čtvrté řadové album s názvem Celibát. Rozhovor do pořadu Jak se vám líbí s Katarziou připravuje Martin Kyšperský.

Název alba odkazuje na období, v němž autorka jako žena i umělkyně dozrála. Ke zvuku nahrávky zásadní měrou přispěl producent Jonatan Pastirčák. Deska, na níž v Praze žijící Slovenka poprvé zpívá i česky a anglicky, vyšla 17. dubna u vydavatelství Slnko Records.

„Většinu písniček jsme produkovali společně s Jonatanem, který je pro mě tím, jak přemýšlí nejen o hudbě, ale také o textech, lidech, společnosti, politice, citech i vztazích nejbližším ze všech muzikantů, s nimiž jsem se dosud setkala. Skladby jsem pro něj i ostatní producenty připravila v Abletonu a elektronicky je všem odeslala ke zpracování. Jonatan sám pak producentsky výrazně zasáhl do skladeb Samota mi nevadí anebo Posledný tanec. Odlišně vznikala skladba Tristan a Izolda, kterou jsme s mojí kapelou zaranžovali už minulou zimu na chalupě v Doubicích,“ upřesňuje Katarzia. Převážnou část desky autorka složila během loňského roku, ve starém hliněno-dřevěném domě Jonatanovy rodiny v Levoči pak po dokončení prvních mixů v únoru letošního roku nahrávali s Jonatanem kompletní zpěvy. 

Na albu ve třech skladbách hostovala zpěvačka a skladatelka Ela Tolstová (Posledný tanec, Blues o dešti, Hoří i voda), do jedné z písniček vokálem přispěl Cyril Dobrý (Hoří i voda) a své party v pražském studiu Faust Records do šesti skladeb z alba nahráli také hudebníci z Katarziiny kapely, Albert Romanutti (klavír, synths), Lukáš Mutňanský (baskytara), Vladko Mikláš (kytara) a Oliver Lipenský (bicí). Jako bonus track se Katarzia rozhodla na poslední chvíli přidat i remix skladby V noci od Aid Kida.

To nejlepší z hitparády WMCE

vahdatMahsa_EnlightenTo nejlepší z hitparády World Music Charts Europe v pořadu Slyšte, lidé!

Regiony

Regiony

Sedmé vánoční album evropských jazzmanů

christmas-with-my-friends-viiVyšlo sedmé album z řady Christmas with my Friends.

Rozhovor se skupinou Tęgie chłopy

tegie_chlopyPoslechněte si rozhovor s polskou skupinou Tęgie chłopy.

Krása v bodláčí Romana Dostála

dostal_krasa-v-bodlaciPoslechněte si rozhovor s Romanem Dostálem z Oborohu o jeho novém sólovém albu.

Hudba národnostních menšin Číny II.

folk-music-china-4Poslechněte si druhou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web