Jirkovský písňovar 2012 – výsledková listina

Jirkovský písňovar 2012 – výsledková listina

6. ročník soutěžního festivalu sborové populární hudby Jirkovský písňovar zná své vítěze!

Soutěžní přehlídka Jirkovského písňovaru probíhala v dopoledním a odpoledním bloku v sobotu 6. října 2012 na Červeném Hrádku u Jirkova. Soutěže se zúčastnilo celkem 18 vokálních souborů z celé České republiky. Jeden z nich byl dětský sbor, pro který organizátoři připravili samostatnou kategorii.

Předseda poroty prof. Jiří Kolář při závěrečném večerním udělování cen pochválil všechny zúčastněné sbory za jejich soutěžní výkony. Prohlásil, že tento ročník Jirkovského písňovaru byl jedním z nejlepších festivalových klání, jaká kdy zažil, a zároveň, že si nevzpomíná, že by porota tak jednomyslně udělila tolik zlatých pásem.

Na prvním místě se (poprvé v šestileté historii festivalu) se shodným počtem bodů 28,33 (ze 30 možných) umístila tři soutěžící tělesa: Kakofon, LP Kvintet a Skety. Protože cena (Pohár Jirkovského rytíře) byla ale jen jedna, rozhodla se porota udělit ji pražskému sboru Kakofon. Podle dosavadní tradice se tímto Kakofon zavazuje v příštím ročníku nesoutěžit, ale vystoupit na zahajovacím koncertě festivalu.

Prémiový Pohár Jirkovského rytíře udělil organizátor festivalu Luboš Hána za spolupráci, stálou přízeň a podporu Jirkovského písňovaru letošnímu jubilantovi prof. Jiřímu Kolářovi, ovšem až po příslibu, že v příštím roce opět zasedne ve festivalové porotě.

Výsledková listina:

V kategorii dětských sborů

soutěžil jediný sbor: Litoměřický hlásek. Od poroty si vysloužil zlaté pásmo a 1. místo.

Výsledková listina aranžérské soutěže AURA Jirkovského písňovaru: