Jirkovský písňovar 2012

Jirkovský písňovar 2012
2. října 2012 Aktuality Autor: Radka Rozkovcová

Jirkovský písňovar je soutěžní festival sborů a souborů, které se zabývají interpretací úprav populární hudby. Uskuteční se v Jirkově na Chomutovsku ve dnech 5.–7. října 2012.

Jirkovský písňovar je pořádán pěveckým sborem Ventilky, který působí pod záštitou Základní umělecké školy v Jirkově.

"Smyslem Jirkovského písňovaru není pouze sborová soutěž, ale především snaha přivést do Jirkova kvalitní sborová tělesa a představit jim naše město. Proto jsou také sbory každoročně vyzývány k tomu, aby v rámci festivalu vystoupily na dalších zajímavých místech našeho regionu a aby tak měly možnost poznat náš kraj a prostřednictvím kvalitní hudby navázat nová přátelství, což se myslím každým rokem děje. Letos si přijede zasoutěžit 19 sborů ze všech koutů republiky, to je asi 300 zpěváků. Přivítáme sbory například z Českých Budějovic, Vodňan, Plzně, Kuřimi, Sokolova a z Prahy," dodává hlavní organizátor Jirkovského písnovaru, sbormistr Luboš Hána.

V porotě Jirkovského písňovaru zasednou čestný předseda Unie českých pěveckých sborů prof. Jiří Kolář, dále prof. Jiří Holubec a dirigent Michal Hájek

V sobotu 6. října 2012 se můžete na Červený Hrádek v Jirkově přijít podívat na oba soutěžní bloky, první začne v 10 hodin, druhý ve 14 hodin. Na festivalu bude přítomna redaktorka Proglasu Radka Rozkovcová, která bude mít v sobotu ve 13.30 telefonický živý vstup přímo ze soutěžního klání.

Neděle 7. října 2012 přinese tři koncerty pro veřejnost – v Chomutově, Kadani a na Jindřišské, jejich podrobný rozpis je na webu www.jirkovskypisnovar.cz.