Jak se vám líbí – Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

Jak se vám líbí – Rozhovor s Muzikantem Králíčkem
23. května 2023 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Po 21 letech vydal nové řadové album s názvem Předseda Muzikant Králíček, což je sólový projekt Petra Marka ze skupiny Midi Lidi. Rozhovor s Petrem připravil Martin Kyšperský do pořadu Jak se vám líbí na 24. května 2023.

Petr Marek působil jako Muzikant Králíček především v letech 1994–2002. Hudbu šířil nejdříve na kazetách, později na vypalovaných CD s vlastnoručně vyráběnou grafikou. Tyto nahrávky pak pod záštitou Kulturního sdružení Unarclub rozesílal poštou abonentům. Paralelně s tím nahrával domácí alba se skupinou Kakaduo a vystupoval s improvizačním Dekadentním divadlem Beruška. Po vydání posledního alba EMOTÝL (2002) se ale Muzikant Králíček odmlčel a věnoval se tvorbě v rámci skupin Midi Lidi a Monikino Kino.

Jeho nové album Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života. „Hudební část vznikla za jedné úplňkové noci minulého roku improvizací na syntezátorech a bicím automatu. Další úplněk jsem využil k napsání textů,“ říká Marek, který k přípravě novinky přistoupil podobně jako na předešlých řadových domácích albech.

Starší tvorbu Muzikanta Králíčka shrnuje vinylové dvojalbum The Best of Králíček z roku 2015. Koncertní verze projektu původně neexistovala, ale hudební publicista Pavel Klusák nabídl Petru Markovi společný koncert s Jiřím Suchým, kterému měl Muzikant Králíček dělat předskokana. Domluvil se tedy se skupinou Květy, že se po dvaceti letech od posledního marného pokusu o živé vystoupení pokusí znovu. Od té doby Květy s Markem příležitostně koncertují jako samostatné těleso s novými verzemi Králíčkových písní. 

 

 

NyníPísně
Píseň: Klidová (2022); Interpret: Janatková Milli; Album: Janatková Milli: Klid, prosím!
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písně
05:00Varhanní hudba
05:30Knihovnička
05:45Písně
05:57Myšlenka na den

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web