Emozpěv – rozhovor o albu Hebké bolesti

Emozpěv – rozhovor o albu Hebké

Pořad v souvislostech


S duem Emozpěv o albu Hebké bolesti
Budeme vysílat

Rozhovor s Matějem Ptaszkem
Rozhovor se slovenskou skupinou Páni času
Mr. Folxlide
Vysílali jsme


Průlety folkovou pamětí s MIchalem Juppem Konečným

Výletné lode slovenského dua Burgr/Pjoni

Rozhovor s plzeňskou skupinou Poitín
Audioarchiv
9. prosince 2016 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pondělí 19. prosince 2016 v 19.15 uvedeme v pořadu Jak se vám líbí rozhovor s kytaristou a písničkářem Ondřejem Vratislavem Vyšehradským a s baskytaristou Martinem Drahoňovským. Pánové tvoří duo Emozpěv a nedávno vydali své druhé album Hebké bolesti.

Ondřej Vratislav Vyšehradský, který stál u zrodu projektu Emozpěv, vysvětluje: „Všechny mé písně jsou odžité. Možná i kvůli tomu se často schovávám za složitější metafory. V poslední době se snažím jít více na dřeň. Nejpřímočařejším textem z desky je jistě Stříbrná svatba, životní příběh vyhaslého páru, memento, jak bych sám nechtěl skončit. I když je text vlastně jednostranný, uvědomuji si, že pro šťastný vztah je nutná práce obou partnerů. Zcela opačnou náladu má skladba Hebké bolesti. Dřív jsem často psal, abych vypsal problém. Uvědomil jsem si však, že mnohý byl jen takovou hebkou bolestí – a ve srovnání s jinými naprostou prkotinou.”

Duo Emozpěv jsme nedávno zařadili také do pořadu Slyšte, lidé! na téma „folk pro třetí tisíciletí“. Přebírá totiž některé formální prvky folku (nejen v nástrojovém obsazení), ale navazuje spíše na anglosaské písničkáře nebo na tuzemskou klubovou scénu než na padesátiletou tradici Porty. Na novém albu dvojice spolupracovala s producentem Borisem Carloffem, jehož decentní syntezátorové plochy akustický zvuk dua nijak nenarušují, ale spíše jej podtrhují. Album obsahuje devět písní, které charakterihzují syrové texty a melancholický nádech.

Soutěž o CD Půljalbkoně

puljablkon_svetelneSoutěžte o nové CD dua Půljablkoň a jeho hostů.

Regiony

Regiony

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music