Emozpěv – rozhovor o albu Hebké bolesti

Emozpěv – rozhovor o albu Hebké
9. prosince 2016 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pondělí 19. prosince 2016 v 19.15 uvedeme v pořadu Jak se vám líbí rozhovor s kytaristou a písničkářem Ondřejem Vratislavem Vyšehradským a s baskytaristou Martinem Drahoňovským. Pánové tvoří duo Emozpěv a nedávno vydali své druhé album Hebké bolesti.

Ondřej Vratislav Vyšehradský, který stál u zrodu projektu Emozpěv, vysvětluje: „Všechny mé písně jsou odžité. Možná i kvůli tomu se často schovávám za složitější metafory. V poslední době se snažím jít více na dřeň. Nejpřímočařejším textem z desky je jistě Stříbrná svatba, životní příběh vyhaslého páru, memento, jak bych sám nechtěl skončit. I když je text vlastně jednostranný, uvědomuji si, že pro šťastný vztah je nutná práce obou partnerů. Zcela opačnou náladu má skladba Hebké bolesti. Dřív jsem často psal, abych vypsal problém. Uvědomil jsem si však, že mnohý byl jen takovou hebkou bolestí – a ve srovnání s jinými naprostou prkotinou.”

Duo Emozpěv jsme nedávno zařadili také do pořadu Slyšte, lidé! na téma „folk pro třetí tisíciletí“. Přebírá totiž některé formální prvky folku (nejen v nástrojovém obsazení), ale navazuje spíše na anglosaské písničkáře nebo na tuzemskou klubovou scénu než na padesátiletou tradici Porty. Na novém albu dvojice spolupracovala s producentem Borisem Carloffem, jehož decentní syntezátorové plochy akustický zvuk dua nijak nenarušují, ale spíše jej podtrhují. Album obsahuje devět písní, které charakterihzují syrové texty a melancholický nádech.

NyníKoncert duchovní/vážné...
Skladba: Kantáta "Gott, der Herr ist Sonn und Schild" BWV 79 - Sbor; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Augér Arleen - soprán, Hamari Julia - alt, Huttenlocher Philippe - bas; Soubor: Gächinger Kantorei Stuttgart
22:05Večerní chvály
22:20Písničky k usínání
23:00Komorní hudba
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál Svatý...

Témata Jak se vám líbí

IMG_0344Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Někdo to rád elektronické 4

floex_john-doePusťte si z archivu 4. díl cyklu Někdo to rád elektronické.

Ida Kelarová a Čhavorenge

čhavorenge_hejRomaleRozhovor s Idou Kelarovou o dětském romském sboru Čhavorenge si můžete pustit z archivu.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music