Známe finalisty Blues Aperitivu 2008

7. května 2008 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Do 9. ročníku soutěže Blues Aperitiv poslalo přihlášku s nahrávkou 28 skupin z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska. Do finále, které se uskuteční v Šumperku 21. června, postoupilo 10 souborů ze všech čtyř zmíněných zemí.

Do 9. ročníku mezinárodní vyhledávací soutěže Blues Aperitiv poslalo přihlášku s nahrávkou 28 souborů z Česka, Polska, Maďarska a Slovenska. Ve druhé polovině dubna vybrala odborná porota, složená s hudebních publicistů, aktivních muzikantů a festivalových promotérů, 10 skupin, které se mohou naživo představit v rámci finálového koncertu v sobotu 21. června v Domě kultury Šumperk. 

Z této desítky vybraných kapel vzejdou dva vítězové, kterým pořadatelé garantují místa v hlavním programu renomovaného festivalu Blues Alive (14.–16. 11. 2008). Avšak praxe z minulých ročníků dává naději více než pouze dvěma souborům! I další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu či uspějí v diváckém hlasování,  většinou dostávají pozvánky k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive.

Finalisté Blues Aperitivu IX.

Blues No More Resophonic (CZ)
Blues Company (CZ)
Jack Cannon (HU)
Strempek Blues Band (SK)
TransEurepean sExpress (CZ)
Zastavárna (CZ)
Kulturní úderka (CZ)
Mr. Blues (PL)
St. Johnny (CZ)
Backsight (CZ)

Náhradníci: BandaBand (CZ), Blues Band Jozefa Nedbalca (SK)

Finálový koncert soutěže Blues Aperitiv IX. se uskuteční v sobotu 21. června v prostorách DK Šumperk od 18 h.  Jednotlivé koncerty potrvají 35 minut včetně zvukové zkoušky.

Více informací o soutěži a účinkujících najdete na http://aperitiv.bluesalive.cz/.

(Oficiální tisková zpráva)