Záznam s gratulací Mišíkovi

6. října 2008 Aktuality, Folk, Blues Autor: Milan Tesař

Zpěvák Vladimír Mišík loni oslavil 60. narozeniny. Při té příležitosti se v pražském divadle Archa konal koncert, na kterém Mišíkovy hity zpívala řada předních osobností české hudební scény. Záznam z této výjimečné akce nyní vyšel jako 2CD a 2DVD.

Vladimír Mišík oslavil své 60. narozeniny loni v březnu. Slavnostní koncert v pražském divadle Archa se sice konal za jeho přítomnosti, avšak ze zdravotních důvodů nemohl zpěvák táhnout celý tříhodinový program sám. Proto v Arše vystoupily i další kapely a sóloví zpěváci s doprovodem Mišíkových ETC…

Mišík, který v 90. letech krátce působil jako poslanec České národní rady a pro kterého bylo jedním z vrcholů kariéry předskakování před skupinou Rolling Stones v roce 1990, tak mohl tentokrát poslouchat, jak jeho písně zpívají jiní. Dvojalbum a 2DVD se záznamem tohoto koncertu se tak skládá ze dvou částí. Na první slyšíte jiné interprety, druhá – s podtitulem Nechte zpívat Mišíka – nabízí koncertní nahrávky v Mišíkově podání. 

Vladimír Mišík, který v posledních letech ze zdravotních důvodů omezuje svá vystupování, přiznává, že jej hraní pořád baví. Někdejší rocker tělem i duší působí v současné době dojmem sympatického usedlého pána, ke kterému mladší kolegové vzhlížejí s úctou. Na koncertním dvojalbu Archa + hosté zpívají Mišíkovy hity například Michal Prokop, Dan Bárta, Vlasta Redl, Vladimír Merta, skupiny Buty, November 2nd nebo Miro Žbirka.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web