Žamboši: nahrávání v lese, dopis Nohavicovi a tykadla

20. února 2012 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Několik novinek hlásí Žamboši, dvojnásobní držitelé Anděla v kategorii Folk. Honza Žamboch chystá instrumentální sólovou desku, napsal písňový dopis Jarkovi Nohavicovi, vyjádřil se ke stahování hudby a k jedné aktuální kauze.

Honza Žamboch se třemi písněmi vyjádřil k atuálnímu dění. Skladba Pane Nohavico na melodii Nohavicovy Pane prezidente glosuje současnou neveselou situaci těch muzikantů, kteří nejsou na vrcholu, ačkoli mají za sebou řadu důležitých úspěchů. Píseň Zavřou nás všechny je reakcí na pokusy o novou legislativní úpravu a mezinárodní dohody týkající se stahování hudby z internetu. A písňová glosa Basama s fixama reaguje na kauzu řidiče Romana Smetany, který má jít do vězení za té, že přimaloval politikům tykadla a odmítl vykonat obecně prospěšlé práce. Všechny tři nové písně od Žambochů najdete na webu kapely.

Jan Žamboch dále chystá sólovou desku. Začátkem roku k tomu napsal: „Vymyslel jsem si to tak, ža během roku vznikne dvanáct nahrávek, každá v jiném měsíci a v jiném lese. Až si album v příštím roce poslechnete v kuse, projdete se všemi ročními obdobími a různými lesy v rozličných pohořích a nížinách. Doufám, že si se mnou stromy zahrají a že mě v lesích nic nesežere.“

V březnu Žambochy čekají společné koncerty s australským písničkářem Petem Uhlenbruchem a jeho projektem Owls of the Swamp. Zastavit by se měli na rozhovor i u nás na Proglasu. Třetí řadové album Žambochů se začne natáčet pravděpodobně koncem léta.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web