Izraelský klavírista Herman v Brně a na Proglasu

18. dubna 2009 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Ve čtvrtek 23. dubna vystoupí v Brně v rámci festivalu JazzFestBrno izraelský klavírista Yaron Herman. Jeho tvorbu si představíme v profilové rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 22. dubna od 14.30.

V rámci festivalu JazzFestBrno vystoupilo v Brně v minulých letech několik špičkových klavíristů v triových sestavách (piano, kontrabas, bicí). Za všechny lze zmínit Jackyho Terrasona nebo Eliane Elias.

Letošní ročník přehlídky nabídne exkluzivní vystoupení Izraelce Yarona Hermana, o kterém dramaturg festivalu Vilém Spilka píše: „Hermanův styl definuje termín dynamika, jeho herní polohy se mění jako nebe při západu slunce, nikdy však nesklouznou k lacinému kýči či cirkusáctví. Z Yarona Hermana muzikálnost přímo stříká. Je tak plný hudby, že musí vynakládat úsilí, aby v něm nepřekypěla. V baladě se ale umí tak zkáznit, že se člověku ani nechce věřit, že klavír nabízí tak jemnou barvu a hudební frázi lze natolik procítit. Když se ovšem naskytne příležitost běsnit Herman je prvním, který ji využije. Svůj nástroj má nevídaně pod kontrolou, srší vtipem a nápady. Na své spoluhráče Geralda Cleavera a Matta Brewera se ovšem může stoprocentně spolehnout jak při vymýšlení bláznivin, tak při uzamknutí do společného groove. Trio Herman, Cleaver a Brewer má na kontě už dvě úspěšná alba. Po prvním trháku A Time for Everything teď přichází Muse, kterému hudební sudičky bezpochyby předpověděly obdobný úspěch.“

Právě album Muse si představíme ve středu 22. dubna ve 14.30 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web