Izraelský klavírista Herman v Brně a na Proglasu

18. dubna 2009 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Ve čtvrtek 23. dubna vystoupí v Brně v rámci festivalu JazzFestBrno izraelský klavírista Yaron Herman. Jeho tvorbu si představíme v profilové rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 22. dubna od 14.30.

V rámci festivalu JazzFestBrno vystoupilo v Brně v minulých letech několik špičkových klavíristů v triových sestavách (piano, kontrabas, bicí). Za všechny lze zmínit Jackyho Terrasona nebo Eliane Elias.

Letošní ročník přehlídky nabídne exkluzivní vystoupení Izraelce Yarona Hermana, o kterém dramaturg festivalu Vilém Spilka píše: „Hermanův styl definuje termín dynamika, jeho herní polohy se mění jako nebe při západu slunce, nikdy však nesklouznou k lacinému kýči či cirkusáctví. Z Yarona Hermana muzikálnost přímo stříká. Je tak plný hudby, že musí vynakládat úsilí, aby v něm nepřekypěla. V baladě se ale umí tak zkáznit, že se člověku ani nechce věřit, že klavír nabízí tak jemnou barvu a hudební frázi lze natolik procítit. Když se ovšem naskytne příležitost běsnit Herman je prvním, který ji využije. Svůj nástroj má nevídaně pod kontrolou, srší vtipem a nápady. Na své spoluhráče Geralda Cleavera a Matta Brewera se ovšem může stoprocentně spolehnout jak při vymýšlení bláznivin, tak při uzamknutí do společného groove. Trio Herman, Cleaver a Brewer má na kontě už dvě úspěšná alba. Po prvním trháku A Time for Everything teď přichází Muse, kterému hudební sudičky bezpochyby předpověděly obdobný úspěch.“

Právě album Muse si představíme ve středu 22. dubna ve 14.30 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web