Alter Ego Yarona Hermana

4. prosince 2012 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Izraelský klavírista Yaron Herman, který byl v roce 2009 hvězdou festivalu JazzFestBrno, vydal nové album. Jmenuje se Alter Ego a my si je představíme třemi ukázkami v rubrice Třikrát z Proglasu v úterý 4. prosince 2012 od 14.30.

O izraelském klavíristovi Yaronu Hermanovi psal v roce 2009 Vilém Spilka, dramaturg festivalu JazzFestBrno: „Jeho styl definuje termín dynamika, jeho herní polohy se mění jako nebe při západu slunce, nikdy však nesklouznou k lacinému kýči či cirkusáctví. Z Yarona Hermana muzikálnost přímo stříká. Je tak plný hudby, že musí vynakládat úsilí, aby v něm nepřekypěla. V baladě se ale umí tak zkáznit, že se člověku ani nechce věřit, že klavír nabízí tak jemnou barvu a hudební frázi lze natolik procítit. Když se ovšem naskytne příležitost běsnit, Herman je prvním, který ji využije. Svůj nástroj má nevídaně pod kontrolou, srší vtipem a nápady.“

Yaron Herman má 31 let. Na své nové album Alter Ego zařadil především své vlastní skladby, avšak k nim přidal dvě zajímavé coververze. Jednak je to úprava Ukolébavky moravského židovského skladatele Gideona Kleina a dále zpracování izraelské státní hymny Hatikva. Na albu s Hermanem spolupracují francouzský saxofonista Emil Parisien, který mimochodem na brněnském JazzFestu vystoupil v roce 2010, a dále americký saxofonista Logan Richardson, francouzský kontrabasista Stéphane Kerecki a izraelský bubeník Ziv Ravitz, Hermanův blízký přítel.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web