Vyšlo profilové album Oskara Petra

22. dubna 2013 Aktuality Autor: Milan Tesař

Třetí autorské album zpěváka Oskara Petra se jmenuje Jsme starý jako děti a vyšlo 8. dubna 2013. Vzniklo jako pokus zachytit současný Petrův repertoár, průřez jeho tvorbou ve formě akustického provedení skladeb dávných, minulých i současných.

Ve studiu Michala Šenbauera se během natáčení objevily hráčské osobnosti z různých oblastí naší scény: houslista Jiří Vopava, bubeník Jiří Zelenka, baskytarista Václav Vávra, kytarista Josef Štěpánek, vokalistka Iva Marešová, kontrabasista Taras Voloshchuk a kytarista Joe Karafiát. Toto sdružení muzikantů nazval Oskar Petr Společenskou událostí.

Akusticky pojaté album s rockovou energií je neotřelé a nesvázané historií skladeb. Deska se neplánovaně stala jakousi variací na možné Petrovo best of. Na albu posluchač najde skladby z období tria Marsyas (Zmrzlinář, Pin-up Girl a Břímě), základní písně z alba Fabrica Atomica (Napiš, Televizní tvář, Pojď se mnou ad.) a nové písničky Na cestu se dám, Ulpíván, cohenovskou baladu Jsme starý jako děti a Krylovu píseň Morituri te salutant.

(Tisková zpráva)