Výsledky Blues Aperitivu 2009

9. července 2009 Aktuality, Blues Autor: Milan Tesař

Deset kapel se v sobotu 20. června vystřídalo na pódiu v Pavlínině dvoře v Šumperku, kde se uskutečnil jubilejní 10. ročník soutěžní přehlídky Blues Aperitiv, soutěž kapel, které se ucházejí o možnost hrát na podzim na slavném mezinárodním festivalu Blues Alive.

Finálovou desítku skupin vybrali pořadatelé z 36 přihlášených kapel podle zaslaných demosnímků. V sobotu 20. června je „naživo“ hodnotila mezinárodní porota, v níž zasedl hudební publicista a dramaturg Blues Alive Ondřej Bezr, vydavatel polského prestižního časopisu Twój Blues Andrzej Matysik a lídr slovenské skupiny Vítězný traktor Ján Litecký Švéda.

„Z postupu se mohla radovat česká sestava St. Johnny & Charlie Slavík a rakouská skupina The Roosevelt Houserockers. Obě zahrají svoje sety při Blues Alive na druhé scéně ve foyer. Ovšem největším překvapením byla polská skupina Hoodoo Band, kterou její výkon katapultoval přímo na hlavní scénu festivalu,“ uvedl ředitel festivalu Vladimír Rybička.

U diváků zvítězila česko-americká skupina Dan Hot Drums & Blues Band, která bude v listopadu rozjíždět některý jam session. Na třetí hlavní koncert Blues Alive do polského Chorzówa nominovala porota slovenskou skupinu Kŕdel divých Adamov.

(Oficiální tisková zpráva; více na www.bluesalive.cz)