Viktor Porkristl se vrací do Kamelotu

11. ledna 2008 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Kapelník skupiny Kamelot Roman Horký ohlásil personální změny. Z kapely „propustil“ kytaristu Marka Špeka Drába a na jeho místo znovu povolal jeho předchůdce Viktora Porkristla.

Dlouholetý kytarista Kamelotu Viktor Porkristl způsobil v roce 2004 těžkou dopravní nehodu, při které zahynul mimo jiné trampský písničkář Luboš Lampa Dvořák, Čechokanaďan, který s Kamelotem pravidelně spolupracoval. Porkristl byl při nehodě těžce zraněn a v kapela jej nahradil Marek „Špek“ Dráb, v té době kytarista bluegrassové skupiny Nová sekce.

Dne 4. ledna 2008 zveřejnil Špek na stránkách kapely toto oznámení: „Tak jsem byl včera odejit z Kamelotu. Nebylo by na tom vlastně nic špatného, domluva totiž zněla, že budu hrát, dokud to budu stíhat s prací nebo dokud to bude vyhovovat kapele. Jediné, co mi na tom falíruje, je to, že mi Roman včera řekl, bez jakéhokoli předchozího upozornění, že od Nového roku končím, takže jsem už byl vlastně tři dny odešlý. Prostě to byla klasická Romanova férovka!“

Roman Horký reagoval v diskusi na stránkách skupiny podivně sestylizovaným prohlášením: „Dne 2. 1. 2008 ve 12 hodin jsem ukončil spolupráci s panem Drábem. Rozhodl jsem se po pečlivém uvážení. S panem Drábem jsem neměl uzavřený žádný pracovněprávní vztah. Na jeho místo se vrací od této chvíle Viktor Porkristl. Vzhledem k tomu, že v měsíci lednu nemáme koncerty žádné a v únoru a březnu hrajeme sporadicky, považuji to za nejlepší řešení. A to jak pro pana Drába, tak i pro nás. Můžeme tak připravovat nový repertoár a já si chci konečně odpočinout, načerpat síly a hledat nové prameny v hudbě a textech. Nepatřím mezi ty, co vědí všechno nejlépe, a nejsem mravní apoštol. Ale dlouho jsem cítil, že moje poslání je ve slepé uličce. Nechci dělat hudbu jen za peníze a proto se vrací Viktor.“

Máte rádi skupinu Kamelot? Nebo její éra dávno skončila? A co říkáte na uvedenou komunikaci v kapele? Reagujte v diskusi.