United Islands ve znamení desítky

6. května 2013 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Největší pražský hudební festival pod širým nebem United Islands oslaví v letošním roce 10. narozeniny. Pro návštěvníky připravil nový areál, nové scény, hudební program po desáté hodině a mnoho dalších novinek. Diváci se mohou těšit na objevy evropské klubové scény, dramaturgické bloky, některé z exotičtějších hudebních destinací a samozřejmě také na tradiční klubovou noc, která festival ve čtvrtek 20. června zahájí. Open air část se koná v pátek a v sobotu 21. a 22. června. Vstup je i letos zdarma.

Největší změnou je nový areál. Za hudbou budete moci jít do krásného prostředí Kampy, Petřína a Kinského zahrady. „V letošním roce naopak není součástí nového areálu Střelecký ostrov, protože prochází nutnou rekonstrukcí, která se protáhne až do letních měsíců,“ vysvětlují pořadatelé. 

Na 10. ročníku festivalu vystoupí mimo jiné deset nejoblíbenějších českých kapel podle organizátorů. Jsou to Floex, Psí Vojáci, Prago Union, Goodfellas, Sunflower Caravan, Zrní, Midi Lidi, Le Pneumatiq, Bitumen Beat a Peter Pan Complex. „Festival se obvykle zaměřuje na objevy a letos jsme se v souvislosti s desátými narozeninami rozhodli vybrat deset českých kapel, které máme nejraději a na festivalu vystoupily v průběhu jeho desetileté historie,“ vysvětluje programový ředitel David Gaydečka. 

Další novinkou je program po 22. hodině. Festivaloví návštěvníci budou mít možnost po skončení open air programu pokračovat v deseti vybraných pražských klubech, kde budou vystupovat domácí i zahraniční kapely a dýdžejové. 

Jména všech účinkujících pořadatelé prozradí 15. května, ale již nyní je známých několik jmen. Na festivalu vystoupí například novozélandská zpěvačka Princess Chelsea nebo Dánjal z Fayerských ostrovů, kteří zaujali na loňském ročníku Colours of Ostrava. V rámci jednozo z ucelených dramaturgických bloků se návštěvníkům představí to nejzajímavější ze současné izraelské scény. Výjimečnou událostí je také Chicago Prague Blues Band, společný projekt Prahy a Chicaga. Ve společné kapele vystoupí Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý s legendou bluesové kytary Johnem Primerem.

(Podle oficiální tiskové zprávy)

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web