TimbreTone zahájí cyklus Klasika Viva

TimbreTone zahájí cyklus

Cyklus koncertů Klasika Viva 2017 zahájí 14. února v kapli v Jeseníku vystoupení česko-polské vokální skupiny TimbreTone. Z našeho audioarchivu si můžete poslechnout rozhovor s touto skupinou, který jsme vysílali v červnu 2016.

„Festival Klasika Viva pořádáme od roku 2001. Začínali jsme koncerty na radnici v Šumperku a od roku 2008 jsme projekt rozšířili také do Jeseníku,“ říká Roman Janků z pořádající agentury, „je skvělé, že v Jeseníku letos nabízíme již desátou sezónu koncertů klasické vážné hudby. Máme v Jeseníku skvělé publikum a krásný prostor pro koncerty.“

V letošním roce se v rámci festivalu v Jeseníku uskuteční vystoupení houslisty Miroslava Vilímce (koncertní mistr České filharmonie), klavíristy Marka Kozáka (laureát soutěže Pražské jaro 2016), harfenistky Kateřiny Englichové a hobojisty Viléma Veverky či na podzim recitál nejlepšího českého violoncellisty Jiřího Bárty.

Vokální kvintet TimbreTone, který vystoupí na zahajovacím koncertě 14. února 2017 v Kapli v Jeseníku, se skládá z pěti zpěváků české a polské národnosti a vznikl v roce 2013. Repertoár je založen na autorských skladbách. Inspirací pro tvorbu souboru je slovanský folklór, ale nejsou jim cizí hudební žánry jako je pop, jazz či elektro. Rádi též improvizují a experimentují, spojují svou hudbu s poezií apod. TimbreTone je kvinteto a cappella, což znamená, že v jejich skladbách jsou využívány výhradně lidské hlasy. V roce 2016 vydala skupina TimbreTone 20minutovou EP desku Joy’s Immortality s autorským repertoárem.

Ida Kelarová a Čhavorenge

čhavorenge_hejRomaleRozhovor s Idou Kelarovou o dětském romském sboru Čhavorenge uvedeme v srpnu.

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

boskovice_hradPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

BraAgas na novém albu česky

braagas_oPtacichPoslechněte si rozhovor se skupinou BraAgas o albu O ptácích a rybách.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music