Tenkrát: Jarku Nohavicovi k šedesátinám

18. července 2013 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

U příležitosti nedávných 60. narozenin písničkáře Jaromíra Nohavici vyšel na značce EMI výběr jeho skladeb z 90. let. Album s názvem Tenkrát si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu v pátek 19. července od 7.45.

Jaromír Nohavica se na folkové scéně pohybuje více než 30 let a již před svým relativně pozdním vstupem na pódia v roce 1982 psal písňové texty, především pro Marii Rottrovou (např. Lásko, voníš deštěm).

Zatímco Nohavicovu tvorbu z posledních let přijímá publikum i odborná veřejnost se smíšenými pocity (vedle výrazných poetických skladeb obsahují písničkářovy desky i méně povedené popěvky), alba z 90. let ani po letech nezestárla. A tak se na stránkách tisku stále vedou diskuse o tom, zda nejlepším Nohavicovým albem je Mikymauzoleum z roku 1993, nebo o tři roky mladší Divné století. Výběr Tenkrát, který vyšel u příležitosti Nohavicových šedesátin, přináší písně z obou těchto desek: Muzeum, Hrdina nebo dezertér, Sudvěj, Peklo a ráj, respektive Sarajevo, Těšínská, Divocí koně, Až to se mnu sekne, Petěrburg. Nechybí ani několik písní z alba Darmoděj (Darmoděj, Heřmánkové štěstí, Kometa) a některé nahrávky zde najdeme ve verzích z živého alba Koncert s kapelou (Mikymauz, Zatímco se koupeš, Bláznivá Markéta).

Dramaturgii alba Tenkrát měl na starosti Jiří Černý, který k albu napsal také osobně laděný sleeve-note.

Témata Jak se vám líbí

petrosyan_rozhovorPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web