Spolektiv – nové album po 22 letech

29. dubna 2016 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Jihočeská folková skupina Spolektiv připravila po 22 letech nové album. Vydá je v květnu 2016 a představí je na koncertech v Českých Budějovicích, v Jihlavě a v Táboře.

Skupina Spolektiv v roce 1993 vyhrála Portu a o rok později natočila své první a na dlouhou dobu jediné album …a ticho v sobě. Krátce po jeho vzniku se však na dlouhých 18 let zcela odmlčela. Když se po letech prakticky v původní složení znovu dala dohromady, snažila se v první řadě co nejintenzivněji koncertovat. V roce 2015 například postoupila do finále soutěže Houpací kůň na festivalu Okolo Třeboně a živě si zahrála i v našem studiu v pořadu Jak se vám líbí. „Když ale vzniklo během prvního roku po návratu tolik nových písní, že už by zaplnily skoro dvě nová alba, a když se navíc na novou desku začali vyptávat naši známí, padlo rozhodnutí do toho jít,“ vysvětluje kytarista a spoluzakladatel Spolektivu Martin Jančura, jak nakonec došlo k natočení nového alba. O autorství nových písní se Jančura dělí s kapelníkem Jardou Hnízdilem a s Tondou Vidlákem, texty píšou Zdeněk Zajíček, Luboš Klejna, Vlasta Dušková a Alena Kroniková, aranže jsou společným dílem kapely.

Nové album Spolektivu se jmenuje Dej mi tvar. Skupina je představí 19. května 2016 v Českých Budějovicích (Divadlo U Kapličky), 25. května v Jihlavě (Divadelní klub Horáckého divadla) a 31. května v Táboře (Divadlo Oskara Nedbala).

NyníKomorní hudba
Skladba: Trio pro flétnu klarinet (zde violu) a klavír - Variace Alla Mozart; Autor: Lauber Joseph; Soubor: Trio Elvetico
02:00Z archivu vzdělávacích...
02:23Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:46Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music