Spolektiv – nové album po 22 letech

29. dubna 2016 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Jihočeská folková skupina Spolektiv připravila po 22 letech nové album. Vydá je v květnu 2016 a představí je na koncertech v Českých Budějovicích, v Jihlavě a v Táboře.

Skupina Spolektiv v roce 1993 vyhrála Portu a o rok později natočila své první a na dlouhou dobu jediné album …a ticho v sobě. Krátce po jeho vzniku se však na dlouhých 18 let zcela odmlčela. Když se po letech prakticky v původní složení znovu dala dohromady, snažila se v první řadě co nejintenzivněji koncertovat. V roce 2015 například postoupila do finále soutěže Houpací kůň na festivalu Okolo Třeboně a živě si zahrála i v našem studiu v pořadu Jak se vám líbí. „Když ale vzniklo během prvního roku po návratu tolik nových písní, že už by zaplnily skoro dvě nová alba, a když se navíc na novou desku začali vyptávat naši známí, padlo rozhodnutí do toho jít,“ vysvětluje kytarista a spoluzakladatel Spolektivu Martin Jančura, jak nakonec došlo k natočení nového alba. O autorství nových písní se Jančura dělí s kapelníkem Jardou Hnízdilem a s Tondou Vidlákem, texty píšou Zdeněk Zajíček, Luboš Klejna, Vlasta Dušková a Alena Kroniková, aranže jsou společným dílem kapely.

Nové album Spolektivu se jmenuje Dej mi tvar. Skupina je představí 19. května 2016 v Českých Budějovicích (Divadlo U Kapličky), 25. května v Jihlavě (Divadelní klub Horáckého divadla) a 31. května v Táboře (Divadlo Oskara Nedbala).

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web