Sólový debut Tadeáše Haagera

4. listopadu 2015 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Na značce Indies MG vyšlo první sólové album Tadeáše Haagera, autora, který kombinuje elektronickou a živou hudbu, a také hudebního publicisty. Hostují na něm například Adrian T. Bell, Mikoláš Růžička nebo Jiří Burian.

První sólové album Tadeáše Haagera je pestrou elektronickou koláží, kterou dokreslují zásadní hlasy domácí kytarové scény – Adrian T. Bell, Jiří Burian, Mikoláš Růžička, Zdeněk Lichnovský nebo Jordan Haj.

Navzdory názvu alba New není Haager ale zcela novým jménem na scéně. V minulosti se objevoval na pódiích v celé řadě kapel: Ghostmother, Kapitán Demo, One Bit Wonder, Piano, DPVJU, Republic Of Two, Bohemia, Adrian T Bell & Sleeping Agents, Blacksheepboy atd. Kde nehrál, tam figuroval jako VJ, autor videoklipů a na svědomí má i několik remixů.

Z těchto dřívějších setkání vyplynul i seznam hostů na desce New. Jiří Burian, se kterým Haager spolupracuje dlouhodobě v celé řadě projektů, se ujal role producenta desky. Dalšími hosty jsou Mikoláš Růžička z Republic of Two, Zdeněk Lichnovský z Apollinaire, Adrian T. Bell a Jordan Háj z Peter Pan Complex.

Zvuk nahrávky má na svědomí Lukáš Lukáš z ostravského studia Muflon a o mastering se postaral Matouš Godík (Zka4at).

(Zdroj: Indies MG)