Roman Dostál: sólové album k padesátinám

12. února 2015 Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař
V dubnu vyjde první sólové album Romana Dostála s názvem Více světla, více stínů. Klávesista a zpěvák Oborohu si je nadělí ke svým letošním padesátinám. Rozhovor s Romanem Dostálem chystáme na 16. dubna.

Roman Dostál je spolu se Slávkem Klecandrem zakládajícím členem a jedním ze sólových zpěváků skupiny Oboroh. Zpočátku v kapele hrál na bicí, později se však přesunul na pozici hráče na klávesové nástroje. Spolupracoval také s Jiřím Plockem a Jitkou Šuranskou na albu Písňobraní a také se skupinou Lucrezia Borgia na jejím rockovém dvojalbu Valpuržina noc.

Nyní Roman Dostál u příležitosti svých letošních padesátin připravuje pro sebe a pro své fanoušky první sólové album. Zatímco hudbu ke všem jedenácti písním složil Roman sám, o texty požádal Petra Střešňáka, známého i ze spolupráce s Oborohem. Roman Dostál album nejen nazpíval, ale také nahrál klávesy, kytary, harmoniku i perkuse.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web