Respect 2012 se blíží

15. května 2012 Aktuality, World music Autor: Milan Tesař

Základní informace o festivalu Respect 2012, který proběhne v Praze na ostrově Štvanice 16. a 17. června, jsme vám už přinesli. Nyní vám přinášíme další podrobnosti. Festivalu věnujeme také pořad Jak se vám líbí ve středu 6. června od 19.15.

Jedním z hlavních cílů festivalu Respect, jehož vizuální kampaň i v letošním roce doprovází slogan Hudba dělá člověka!, je nabídnout možnost poznání odlišných hudebních tradic a směrů. „Stejně jako v minulých letech nám i letos jde především o objevování nových teritorií ve world music. Návštěvníkům festivalu nabídneme ochutnávku toho nejzajímavějšího, co se v daném hudebním žánru ve světe děje, co sklízí uznání na renomovaných světových festivalech a na co by u nás jen stěží narazili,“ říká ředitel a zakladatel festivalu Respect Borek Holeček.

Na festivalu vystoupí například skupina Jagwa Music z Tanzánie, kamerunský „bluesman“ Roland Tchakounte, Conjunto Angola ’70, „otec etiojazzu“ Mulatu Astatke, Awsome Tapes From Africa a další.

Součástí festivalu bude i doplňkový program: prezentace mimoevropské kuchyně, kavárna, čajovna, vinárna, stánek s grilováním masa či představení rukodělných dílen s hosty z uprchlických táborů. Nedílnou součástí festivalu bude také prezentace nevládních neziskových aktivit jako např. Člověk v tísni, Poradna pro uprchlíky či Berkat – Refufest. Pro cyklisty je ve spolupráci se sdružením Auto*Mat připravena sleva na vstupném o 100 Kč. Kolo je možné si uzamknout v areálu festivalu.