První ročník Prague A Cappella Festivalu

13. srpna 2016 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Ve dnech 28.–30. září se bude v Praze konat první ročník Prague A Cappella Festivalu s účastí skupin z Česka, Maďarska, Finska nebo Gruzie. Podrobnosti se dozvíte v pátek 2. září od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Pořadatelem Prague A Cappella Festivalu je skupina Skety, která si dále přizvala další dvě české skupiny – Yellow Sisters a Hlasoplet. České barvy tedy budou na festivalu zastupovat jedna ženská, jedna mužská a jedna smíšená formace.

Rok před svými 20. narozeninami na festivalu vystoupí finská skupina Rajaton, která se pohybuje na pomezí klasické a mainstreamové populární hudby. Ze Slovenska přijede smíšená skupina Fragile, která je známá ze spolupráce s Richardem Müllerem a vedle toho se věnuje interpretaci světových rockových a popových hitů v působivých aranžích a cappella. Naopak vlastní náročné kompozice, vlivy jazzu a také gruzínského folkloru bude mužné slyšet v podání gruzínské skupiny The Quintessence. Z Maďarska přijede skupina Jazzation, která je držitelem několika mezinárodních ocenění a letos slaví 10 let své existence.

Více informací  na www.pragueacappellafestival.com