Nové album Justina Lavashe

1. května 2015 Aktuality, Blues, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Po třech letech vydává nové album Justin Lavash, britský rockový písničkář usazený v Praze. Jeho novinka se jmenuje Changing Of Tides a obsahuje žánrově rozmanitou směs písní. CD si představíme v pátek 1. května od 14.30 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Justin Lavash je rodilý Londýňan. Účinkoval jako kabaretní hráč a pracoval také jako studiový hudebník a překladatel. V roce 2000 opustil kabaretní jeviště a začal se soustředit na hudbu, která ho baví. Vrátil se k sólovému vystupování a ke své vlastní tvorbě. Momentálně působí v Česku a je považován za jednoho z nejlepších u nás žijících kytaristů. Spolupracuje nejen s Lenkou Dusilovou nebo s Monikou Načevou, se kterou natočil album Milostný slabiky. A podílel se také na projektu Michala Horáčka Český kalendář.

Své nové album Changing Of Tides nahrál Justin Lavash ve spolupráci s bubeníkem Davidem Landštofem nebo kytaristou Josefem Štěpánkem. Mezi hosty se dále objevuje pianistka Beata Hlavenková nebo trombonista Štěpán Janoušek. Název desky, který má evokovat střídání přílivu a odlivu, vysvětluje Justin Lavash slovy: „Název značí proměny v mém životě, stárnu. Mé tělo už nezvládá tolik stresu jako dřív, i tento stav je na desce zachycen. A to ani nemluvím o změnách ve světě, v Česku, v mé rodné zemi či v politice.“

Album vyšlo před několika dny u malého vydavatelství Tranzistor. Autor je společně se svými hosty představí 26. května v Experimentálním prostoru NoD v Praze.