Koncert a kytarová dílna Justina Lavashe v Brně

19. ledna 2015 Aktuality, Folk, Blues Autor: Milan Tesař

V pátek 20. února se v brněnském Café Práh uskuteční mimořádný koncert britského písničkáře Justina Lavashe. O den později bude tamtéž následovat kytarová dílna s tímto umělcem.

Justin Lavash rodilý Londýňan. Od roku 1996 hrál na zábavní lodi, poté pět let účinkoval jako kabaretní hráč v nejrůznějších programech ve Francii, v Anglii a ve Spojených státech. Kromě toho pracoval jako studiový hudebník a překladatel. V roce 2000 opustil kabaretní jeviště a začal se soustředit na hudbu, která ho baví. Vrátil se k sólovému vystupování a ke své vlastní tvorbě. Momentálně žije v Česku. Je považován za jednoho z nejlepších u nás žijících kytaristů. Stylově se pohybuje mezi blues, jazzem, šansonem a folkovou tradicí. Spolupracuje mimo jiné s Lenkou Dusilovou nebo s Monikou Načevou, se kterou natočil album Milostný slabiky. Zvláštní pozornost si získává především nevídaně přesnou a dynamickou hrou na kytaru.

Justin Lavash vystoupíCafé Práh v Brně v pátek 20. února. Jako host se na úvod koncertu představí moravská písničkářka a rovněř vynikající kytaristka Petra Šany Šanclová. Tu můžete znát především z kapely Vlasty Redla, ale hrávala také se Slávkem Janouškem, dlouhodobě spolupracuje se skupinou Bokomara a momentálně je členkou formace Pavlína Jíšová a přátelé.

Pořadatelé koncertu zvou zároveň na kytarovou dílnu, kterou Justin Lavash povede v sobotu 21. února dopoledne rovněž v Café Práh. Zaměřená bude na fingerpicking, hru palcovým prstýnkem a bottleneck. Kapacita je omezena na 15–20 míst, proto doporučujeme včasnou registraci. Obě akce se konají pod záštitou hudebního cyklu Open Mic Na Prahu.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web