Nová CD vydají Jiří Konvrzek a Radůza

Dvě písničkářské osobnosti s nezaměnitelným hlasem a originální vlastní tvorbou představí na jaře svá nová alba. Nabízím vám výtahy ze dvou tiskových zpráv vydavatelství Indies Records: Tisk ho častuje přívlastky jako solitér, novodobý lidový umělec, svérázná osoba nebo amatér s přírodním talentem. ...

Dvě písničkářské osobnosti s nezaměnitelným hlasem a originální vlastní tvorbou představí na jaře svá nová alba. Nabízím vám výtahy ze dvou tiskových zpráv vydavatelství Indies Records:

Tisk ho častuje přívlastky jako solitér, novodobý lidový umělec, svérázná osoba nebo amatér s přírodním talentem. Ano, snad je Jiří Konvrzek nejen se svou originální hudbou opravdu žánrově nezařaditelný, ale jeho muzikantská a koncertní sponntánnost je prostě odzbrojující. Tento hudební experimentátor se více než po čtyřech letech od posledního sólového alba Pod Řípem dostává opět k nahravacímu počinu. Album s názvem Nevadí ti je tentokráte podpořeno jeho kapelou konVRZek v obsazení: Jiří Konvrzek - autor, zpěv, kytara, mandolína, bugarije, violoncello, uví, akordeon, foukací harmonika, soustava odpadního a kanalizačního potrubí z PVC; Lukáš Kalivoda - basová kytara, kytara, mandolína; Jan Pydych - bicí, basová kytara.

Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů Radůza má za sebou velmi úspěšný rok. Množství koncertů, naplněné sály, ceny české Akademie populární hudby za desku Při mně stůj. Nyní se Radůza opět zavře do studia, kde nahraje nové písně, které je možné zaslechnout na jejích koncertech. Zvukové režie se ujme František Raba z kapely KOA. Novému albu V hoře se samozřejmě nevyhne několik zajímavých hostů, mezi něž patří např. kytarista skupiny KOA Omar Khaouaj. Obal podobně jako u předchozího alba připravuje Richard Procházka. Nezbývá než se těšit na minimálně šedesát minut skvělé muziky, jejíž největší inspirací je folklór a nálada městských odrhovaček.