NOCZ Quartet zahraje živě na Proglasu

12. září 2013 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

V čele mezinárodního jazzového NOCZ Quartetu stojí dva hráči na dechové nástroje – norský trumpetista Didrik Ingvaldsen a český saxofonista Radim Hanousek. Skupina, které právě vyšlo album Toys, Toys And Toys, vystoupí v říjnu 2013 živě v našem studiu.

V čele norsko-českého NOCZ Quartetu stojí norský trumpetista Didrik Ingvaldsen, jehož doménou je experimentální jazz a výrazná míra improvizace. Jeho hra je energická, postavená na dynamických zlomech. Ingvaldsen se narodil v roce 1960. V Norsku a ve Velké Británii studoval hru na trubku, v 90. letech pokračoval ve studiích kompozice v New Yorku a v posledních letech žije střídavě na různých místech v Evropě a ve Spojených státech.

V NOCZ Quartetu po jeho boku stojí český saxofonista Radim Hanousek a dále kontrabasista Marian Friedl a bubeník Václav Pálka.

Kapela vystoupí 22. října 2013 v klubu Stará Pekárna v Brně v rámci festivalu Jazz Brno 2013 a zahraje si živě také v našem studiu – pořad budeme vysílat 29. října.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web