Možnosti Herbieho Hancocka

12. ledna 2006 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

<strong>Jazzový klavírista Herbie Hancock</strong> natočil nové CD Possibilities, na které si pozval například Stinga, Paula Simona nebo Annie Lennox. Toto album si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu v pondělí 23. ledna ráno.

Slavný umělec si na své řadové album pozve řadu dalších slavných umělců. Tento model, který v minulosti několikrát vyzkoušela třeba irská skupina Chieftains a se kterým v roce 1994 celkem úspěšně zabodoval Elton John (album Duets), se v poslední době stal velkou módou. Těsně před svou smrtí pracoval na albu duetů Ray Charles (album vyšlo posmrtně pod názevm Genius Loves Company), už tři takové desky v poslední době nahrál Carlos Santana a nyní přichází s podobným projektem jazzový klavírista Herbie Hancock. Jeho novinka se jmenuje Possibilities, Možnosti, a slavný muzikant se na ní představuje po boku zajímavých pěveckých hvězd. Za zmínku stojí například Angélique Kidjo ze západoafrického Beninu, popová hvězdička Christina Aguilera, písničkářská legenda Paul Simon, popová diva Annie Lennox nebo Sting. Právě úprava jeho dávného hitu Sister Moon s Hancockovým pianem (a také Patitucciho kontrabasem) patří k vrcholům alba.

NyníHudební siesta
Skladba: Suita D-dur pro violu da gamba a continuo - Bourée; Autor: Telemann Georg Philipp; Sóla: Hejný  Petr - viola da gamba; Soubor: Pro arte antiqua
13:30Knihovnička
13:45Komentář Rádia Vatikán
14:00Odpolední proud
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Jak se vám líbí
15:50Odpolední proud – Hudební...

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web