Možnosti Herbieho Hancocka

12. ledna 2006 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

<strong>Jazzový klavírista Herbie Hancock</strong> natočil nové CD Possibilities, na které si pozval například Stinga, Paula Simona nebo Annie Lennox. Toto album si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu v pondělí 23. ledna ráno.

Slavný umělec si na své řadové album pozve řadu dalších slavných umělců. Tento model, který v minulosti několikrát vyzkoušela třeba irská skupina Chieftains a se kterým v roce 1994 celkem úspěšně zabodoval Elton John (album Duets), se v poslední době stal velkou módou. Těsně před svou smrtí pracoval na albu duetů Ray Charles (album vyšlo posmrtně pod názevm Genius Loves Company), už tři takové desky v poslední době nahrál Carlos Santana a nyní přichází s podobným projektem jazzový klavírista Herbie Hancock. Jeho novinka se jmenuje Possibilities, Možnosti, a slavný muzikant se na ní představuje po boku zajímavých pěveckých hvězd. Za zmínku stojí například Angélique Kidjo ze západoafrického Beninu, popová hvězdička Christina Aguilera, písničkářská legenda Paul Simon, popová diva Annie Lennox nebo Sting. Právě úprava jeho dávného hitu Sister Moon s Hancockovým pianem (a také Patitucciho kontrabasem) patří k vrcholům alba.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web