Možnosti Herbieho Hancocka

12. ledna 2006 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

<strong>Jazzový klavírista Herbie Hancock</strong> natočil nové CD Possibilities, na které si pozval například Stinga, Paula Simona nebo Annie Lennox. Toto album si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu v pondělí 23. ledna ráno.

Slavný umělec si na své řadové album pozve řadu dalších slavných umělců. Tento model, který v minulosti několikrát vyzkoušela třeba irská skupina Chieftains a se kterým v roce 1994 celkem úspěšně zabodoval Elton John (album Duets), se v poslední době stal velkou módou. Těsně před svou smrtí pracoval na albu duetů Ray Charles (album vyšlo posmrtně pod názevm Genius Loves Company), už tři takové desky v poslední době nahrál Carlos Santana a nyní přichází s podobným projektem jazzový klavírista Herbie Hancock. Jeho novinka se jmenuje Possibilities, Možnosti, a slavný muzikant se na ní představuje po boku zajímavých pěveckých hvězd. Za zmínku stojí například Angélique Kidjo ze západoafrického Beninu, popová hvězdička Christina Aguilera, písničkářská legenda Paul Simon, popová diva Annie Lennox nebo Sting. Právě úprava jeho dávného hitu Sister Moon s Hancockovým pianem (a také Patitucciho kontrabasem) patří k vrcholům alba.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Sonáta pro klavír s doprovodem houslí a violoncella, op. 2, c. 3 e moll - Poco presto; Autor: Dusík Jan Ladislav; Sóla: Sekera Miroslav - klavír, Vodička Jiří - housle, Nouzovský Petr - violoncello
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál
00:05Na stole je téma
01:00Komorní hudba
02:00Studna slova (Rádio 7)

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web