Mňága a Žďorp ...dnes konečně

31. října 2006 Aktuality Autor: Milan Tesař

Dutý ale free je název nového CD valašskomeziříčské skupiny Mňága a Žďorp. Po hudební stránce jde stále o tytéž melodické poprockové písničky, jaké známé od Mňágy už mnoho let. Za pozornost však stojí texty, po dlouhé době opět svěží a vtipné, podobně jako název celého alba. A v žádném případě nejde...

Dutý ale free je název nového CD valašskomeziříčské skupiny Mňága a Žďorp. Po hudební stránce jde stále o tytéž melodické poprockové písničky, jaké známé od Mňágy už mnoho let. Za pozornost však stojí texty, po dlouhé době opět svěží a vtipné, podobně jako název celého alba. A v žádném případě nejde pouze o bezstarostné popěvky. Posuďte sami: "Dnes konečně děti začnou známkovat své učitele / Dnes konečně krávy sepíšou petici s názvem To vy jste šílení! / Dnes konečně na pilinách lvi sežerou krotitele / Dnes konečně barevní ptáci budou lítat kolem otevřených klecí / Dnes konečně osiří všechny dětské domovy / Dnes konečně vojáky přeškolí na prodavače cukrové vaty / Dnes konečně koně natlučou kovářům podkovy / Dnes konečně zkrachujou všechny továrny na ostnaté dráty. // Bydlím na okraji / Slovutné Sluneční soustavy / Tam kde se v podvečer / Potácí opilé postavy // Hledím do údolí / A čekám až propuknou oslavy / Dnes konečně se svět / Z hlavy na nohy postaví." Nemáte chuť taky si novou Mňágu poslechnout?

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web