Milli Janatková ve Volyni s projektem Mým kořenům

Hudebnice a výtvarnice Milli Janatková oživuje fascinující životní příběh své pratety, skladatelky, spisovatelky a pedagožky Věry Polenové Kistler. Její písně zazpívá a diváky s jejím příběhem seznámí v neděli 12. června ve Volyni. 

Věra Polenová žila v době druhé světové války ve Volyni na Šumavě, při osvobození města v roce 1945 se zamilovala do amerického vojáka a po dvou letech se za něj provdala do USA. Tam přes všechny výzvy života vystudovala hudební vědu a skladbu (doktorskou práci věnovala Bohuslavu Martinů), publikovala povídky a pedagogicky vedla stovky studentů.

Milli Janatková ve spolupráci s Městským muzeem ve Volyni a Galerií Na shledanou vytváří výtvarně hudební projekt, který je podpořen Státním fondem kultury ČR a sdružením Unijazz. Jedním z mediálních partnerů projektu je i Radio Proglas. 

Výstupem projektu budou vedle souboru písní, maleb a hudebního alba (na kterém Milli spolupracuje s pianistou Markem Novotným) také veřejné akce. Jako první proběhne interaktivní hudební rituál v Galerii Na shledanou na Malsičce ve Volyni. Milli 12. června 2016 od 15 hodin sama zazpívá autorské písně Věry Polenové Kistler a seznámí diváky s jejím životním příběhem. V rámci koncertu budou mít diváci možnost společně si zazpívat české lidové písně.

Dne 10. září 2016 se v Galerii Na shledanou uskuteční výtvarný happening Milli Janatkové. Dokumentární část životního příběhu a tvorby Věry P. Kistler představí autorka na výstavě Kořeny fialky v Městském muzeu ve Volyni, s vernisáží 17. září 2016 od 17 hodin.

Hudebně-výtvarný rituál je poctou předkům a symbolem navázání na rodovou linii v tom nejlepším smyslu. Projekt Mým kořenům obecně vyjadřuje hlubokou úctu k životu, zdraví a vyrovnání se smrtí a minulostí. Cestou ke kořenům, respektu k sobě a tím i okolnímu světu lze zlepšit nejen kvalitu vlastního života, ale inspirovat i okolí, potažmo společnost. Cílem je také šíření válečných osudů lidí na pozadí poutavého osobního příběhu.

Projekt bude zakončen vydáním hudebního alba a cyklem koncertů v roce 2017.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web