Milli Janatková ve Volyni s projektem Mým kořenům

Hudebnice a výtvarnice Milli Janatková oživuje fascinující životní příběh své pratety, skladatelky, spisovatelky a pedagožky Věry Polenové Kistler. Její písně zazpívá a diváky s jejím příběhem seznámí v neděli 12. června ve Volyni. 

Věra Polenová žila v době druhé světové války ve Volyni na Šumavě, při osvobození města v roce 1945 se zamilovala do amerického vojáka a po dvou letech se za něj provdala do USA. Tam přes všechny výzvy života vystudovala hudební vědu a skladbu (doktorskou práci věnovala Bohuslavu Martinů), publikovala povídky a pedagogicky vedla stovky studentů.

Milli Janatková ve spolupráci s Městským muzeem ve Volyni a Galerií Na shledanou vytváří výtvarně hudební projekt, který je podpořen Státním fondem kultury ČR a sdružením Unijazz. Jedním z mediálních partnerů projektu je i Radio Proglas. 

Výstupem projektu budou vedle souboru písní, maleb a hudebního alba (na kterém Milli spolupracuje s pianistou Markem Novotným) také veřejné akce. Jako první proběhne interaktivní hudební rituál v Galerii Na shledanou na Malsičce ve Volyni. Milli 12. června 2016 od 15 hodin sama zazpívá autorské písně Věry Polenové Kistler a seznámí diváky s jejím životním příběhem. V rámci koncertu budou mít diváci možnost společně si zazpívat české lidové písně.

Dne 10. září 2016 se v Galerii Na shledanou uskuteční výtvarný happening Milli Janatkové. Dokumentární část životního příběhu a tvorby Věry P. Kistler představí autorka na výstavě Kořeny fialky v Městském muzeu ve Volyni, s vernisáží 17. září 2016 od 17 hodin.

Hudebně-výtvarný rituál je poctou předkům a symbolem navázání na rodovou linii v tom nejlepším smyslu. Projekt Mým kořenům obecně vyjadřuje hlubokou úctu k životu, zdraví a vyrovnání se smrtí a minulostí. Cestou ke kořenům, respektu k sobě a tím i okolnímu světu lze zlepšit nejen kvalitu vlastního života, ale inspirovat i okolí, potažmo společnost. Cílem je také šíření válečných osudů lidí na pozadí poutavého osobního příběhu.

Projekt bude zakončen vydáním hudebního alba a cyklem koncertů v roce 2017.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web